Механізми трансформації Седафлекс та Ifagrid: переваги та недоліки

Механізми трансформації Седафлекс та Ifagrid: переваги та недоліки

Існує більше десятка різних видів механізмів для трансформації диванів. Про їх переваги та недоліки ми розповідали в одній з наших статей. Сьогодні докладно зупинимося на механізмах Седафлекс Лука Н10 та Іфагрід, які використовують у виробництві майстри фабрики-ательє Delavega.

Вони користуються підвищеним попитом, бо дозволяють розкласти комфортне спальне місце.

Особливості механізма трансформації Седафлекс

Розробником і виробником пристрою Sedaflex Luka є італійська компанія FRATELLI RANUCCI. Перші моделі з'явилися на ринку більше 10 років тому та швидко завоювали популярність серед споживачів завдяки своїй високій якості та підвищеної надійності.

Дивани з механізмом Седафлекс можуть виготовлятися зі шкіри, тканини та в комбінованому варіанті.


Дивани Седафлекс

Головною споживчою перевагою Седафлекс є простота трансформації та можливість розкласти рівне спальне місце без стиків і перепадів висоти.

Пристосування має міцний каркас, що витримує велике навантаження, і при цьому вага навіть найширших моделей не перевищує 40 кг. А наявність потужних підйомних важелів дозволяє розкласти диван для гостей без зайвих фізичних зусиль.

Саме тому пристрій використовується в колекції прямих і кутових диванах фабрики Delavega.

Порада: остерігайтеся підробок! Якщо ви купуєте диван з конструкцією Седафлекс, яка, за словами продавця, має позасистемні удосконалення, то, швидше за все, перед вами - неверифікований дешевий китайський аналог.

Технічні характеристики трансформера

Щоб бути впевненими в якості сертифікованого механізму, слід знати його незмінні технічні характеристики.

Особливості механізма трансформації Седафлекс

Конструкція трансформується в 2 складання перпендикулярно сидінню. Висота спального місця над рівнем підлоги складає 50 см.

Основою трубчастого каркаса є зварна решітка з прутів діаметром 4 мм. Вона займає ⅔ спального місця.

В ногах знаходяться еластичні ремені, які розподіляють навантаження на основну частину, зменшуючи її в області складних ніжок.

Несучий профіль виготовлений зі сталевих труб.

Така комбінація надає механізму розкладки дивана надійність. Виробник гарантує відсутність провисання та мінімальний термін експлуатації - 2 роки без необхідності ремонту.

Матраци для дивана Седафлекс повинні мати підвищену міцність і еластичність. Вони є невід'ємною частиною конструкції та виробляються в Італії компанією FRATELLI RANUCCI.

Головна їх якість - стійкість до частої деформації та згинання без порушення цілісності. Навіть після жорстких навантажень на них не з'являються заломи та вм'ятини.

Тому матраци довго зберігають свої високі експлуатаційні показники.

Матраци для дивана Седафлекс

Принцип розкладки

Матрац на каркасі знаходиться в складеному стані всередині дивана. Щоб розкласти спальне місце, необхідно зробити наступне:

  1. Зняти м'які елементи сидіння та спинки.
  2. Потягнути за приховану петлю, яка висуне додаткову секцію, заховану в ніші.
  3. Розпрямити сталеві ніжки в поперековому відділі розкладеної поверхні.
  4. Складання відбувається в зворотному порядку.

Технічні особливості механізму Іфагрід

Альтернативою Седафлекс є гостьовий механізм. Він називається Іфагрід і виробляється в Україні за ліцензією компанії Sedac Meral (Бельгія).

IFAGRID - це пристосування для трансформації в 3 складання. Воно має основу з дерев'яних лат, поліпропіленового тенту й укомплектований матрацом з поролону в чохлі, який розгортається за принципом сувою.

Технічні особливості механізму Іфагрід

Основою спального місця служить зварена сітка з прутів діаметром 4 мм з поперечними трубами.

Каркас механізму вбудовується в основу дивана, а для того, щоб його розкласти, досить прибрати подушки з сидіння і потягнути за верхню частину.

Інфагрід розкладається в 3 складання та утворює ліжко, яке може бути використане в гостьовій або дитячій кімнатах.

Витримує навантаження до 150 кг.

Переваги Ifagrid:

  • простота розкладки;
  • посилена конструкція;
  • стійкість;
  • не має пластикових сполук.


Диван з механізмом для гостей доступніше за ціною.


Переваги та недоліки диванів з розкладним механізмом

Незаперечна перевага Седафлекс і Іфагрід перед іншими розкладними конструкціями - рівне спальне місце та відсутність стиків в місцях кріплень.

Але окрім простої трансформації та комфортного місця для сну, конструкції мають ще неочевидні, але важливі переваги для тих, хто поєднує вітальню зі спальнею. 

Переваги та недоліки диванів з розкладним механізмом

Компактне розташування пристрою в прихованій ніші дозволяє встановити їх навіть в диванах невеликих розмірів. Це актуально для власників малогабаритних квартир, які змушені використовувати диван в якості ліжка.

До недоліків таких механізмів трансформації можна віднести наступні:

  • порівняно висока ціна виробу;
  • необхідність вільного простору перед диваном (воно дорівнює довжині спального місця + 85 см, необхідних для вільного переміщення в темряві).

Але головне, про що варто пам'ятати: термін служби дивана з механізмом трансформації значно менше, ніж у монолітного.

Тому, якщо ви робите вибір між ліжком і диваном - зупиніть його на ліжку. І в спальні, і в дитячій кімнаті ортопедичні переваги ліжка від Делавега незаперечні.

Але який б ви не вибрали трансформер: механізм Іфагрід або механізм Седафлекс, купити в Києві, Одесі, Харкові та інших містах України якісний розкладний диван можна в шоурумах фабрики-ательє Delavega, а також у офіційних дистриб'юторів, контакти яких вказані на нашому сайті.

Ми працюємо як з індивідуальними замовниками, так і з конструкторськими бюро, які розробляють дизайн-проекти м'яких меблів для будинків, квартир, готелів і офісів.