Механізми трансформації Седафлекс та Ifagrid для прямих та кутових диванів: переваги та недоліки | Фабрика-ательє Delavega

Механізми трансформації диванів Седафлекс та Ifagrid: переваги та недоліки

Механізми трансформації диванів Седафлекс та Ifagrid: переваги та недоліки
 • Як вибрати диван з механізмом для сну
 • Особливості механізма трансформації дивану Седафлекс
 • Технічні особливості механізму розкладки Іфагрід
 • Переваги та недоліки диванів з розкладним механізмом


 • У малогабаритних квартирах диван розкладний з механізмом часто використовується в якості спального місця. І хоча процес щоденної його розкладки та збірки досить обтяжливий, багато хто не бачить альтернативи такому варіанту. Це логічно, тому що диван зі спальним механізмом не займає багато місця в складеному стані і дає можливість вільного переміщення. Сьогодні найбільш популярними є гостьовий механізм та розкладний механізм для щоденного сну

  Як вибрати диван з механізмом для сну

  Існує більше 10 типів механізмів розкладки диванів, які мають свої певні переваги.

  Ось декілька з них:

  1. Механізм розкладання Єврокнижка. Іноді його називають "єврософа". Це простий і надійний спосіб, при якому сидіння висувається вперед, а на його місце встановлюється спинка. Але постійне використання такої системи призводить до протирання килимів, вм'ятин на підлозі і подряпин на шпалерах. До того ж поперечний стик часто заважає відпочинку.
  2. Пума. Має той же принцип розкладки, що і єврокнижка. Встановлюється на кутових диванах. До недоліків можна віднести наявність стику в місці з'єднання секцій і значні фізичні зусилля, які потрібно докласти в процесі трансформації.
  3. Дельфін. Друге його назва - "Венеція". Використовується в основному в кутових моделях. Щоб розкласти спальне місце потрібно потягнути за прихований ремінець і витягнути додаткову секцію з-під сидіння. Головна перевага - простота трансформації. До серйозних недоліків відносить перепад по висоті між складовими частинами.
  4. Телескоп. Спальне місце формується з трьох частин: підголівника, спинки і виїжджаючого на роликах сидіння. Така конструкція складна у розкладці та не призначена для частого використання. До того ж вона залишає потертості на килимі і подряпини на підлозі.
  5. Клік-кляк. Така система частіше за все встановлюється на канапі, оскільки обслуговує не стільки нічний сон, скільки денний відпочинок. До її переваг відноситься можливість надати спинці декілька положень під різним кутом. Але вона має істотний недолік. Софу можна встановлювати впритул до стіни, тому що механізм вимагає для розкладки вільного місця. В іншому випадку меблі доведеться весь час відсувати вручну.
  6. Викатний. Надійний механізм для частих трансформацій. Щоб розкласти спальне місце, необхідно потягнути за ремінь, закріплений на сидінні. Передня частина дивана потягне за собою інші секції. До переваг можна віднести широку поверхню без стиків. До недоліків - обмеження по дизайну дивана і низьке розташування спального місця. Сидіти на такому ліжку незручно.
  7. Пантограф або "тік-так". Для розкладки потрібно підняти сидіння, а потім потягнути його на себе. Якщо каркас дивана зроблений з якісної фанери і натурального дерева, то трансформація вимагає фізичної сили. Для дітей і літніх людей це буде складно.
  8. Книжка. Випробувана часом, недорога, але морально і стилістично застаріла конструкція, яку використовували ще в СРСР. Переваги надійної системи перекривають її недоліки: вузьке спальне місце, нерівна поверхня, необхідність вільного простору від стіни до спинки.

  В диванах Делавега встановлюються ліцензовані в Бельгії диванні механізми, які відрізняються довговічністю і підвищеною надійністю. Це системи-розкладачки для щоденного використання. Вони разгортаються вперед і тому вимагають вільного простору перед диваном.

  Сьогодні докладно зупинимося на механізмах трансформації диванів Седафлекс та Іфагрід, які використовують у виробництві майстри фабрики-ательє Delavega. Ці механізми розкладки користуються підвищеним попитом, бо дозволяють розкласти комфортне спальне місце.

  Особливості механізма трансформації дивану Седафлекс

  Перші моделі з цим механізмом з'явилися на ринку більше 10 років тому та швидко завоювали популярність серед споживачів завдяки своїй високій якості та підвищеної надійності.

  Дивани з механізмом Седафлекс можуть виготовлятися зі шкіри, тканини та в комбінованому варіанті.


  Дивани Седафлекс

  Головною споживчою перевагою Седафлекс є простота трансформації та можливість розкласти рівне спальне місце без стиків і перепадів висоти.

  Ці механізми для диванів мають міцний каркас, що витримує велике навантаження, і при цьому вага навіть найширших моделей не перевищує 40 кг. А наявність потужних підйомних важелів дозволяє розкласти диван для гостей без зайвих фізичних зусиль.

  Саме тому такі механізми розкладки використовуються в колекції прямих і кутових диванах фабрики Delavega.

  Порада: остерігайтеся підробок! Якщо ви купуєте диван з конструкцією Седафлекс, яка, за словами продавця, має позасистемні удосконалення, то, швидше за все, перед вами - неверифікований дешевий китайський аналог.

  Технічні характеристики трансформера

  Щоб бути впевненими в якості сертифікованого механізму, слід знати його незмінні технічні характеристики.

  Особливості механізма трансформації Седафлекс

  Конструкція трансформується в 2 складання перпендикулярно сидінню. Висота спального місця над рівнем підлоги складає 50 см.

  Основою трубчастого каркаса є зварна решітка з прутів діаметром 4 мм. Вона займає ⅔ спального місця.

  В ногах знаходяться еластичні ремені, які розподіляють навантаження на основну частину, зменшуючи її в області складних ніжок.

  Несучий профіль виготовлений зі сталевих труб.

  Така комбінація надає механізму розкладки дивана надійність. Виробник гарантує відсутність провисання та мінімальний термін експлуатації - 2 роки без необхідності ремонту.

  Матраци для дивана Седафлекс повинні мати підвищену міцність і еластичність.

  Головна їх якість - стійкість до частої деформації та згинання без порушення цілісності. Навіть після жорстких навантажень на них не з'являються заломи та вм'ятини.

  Тому матраци довго зберігають свої високі експлуатаційні показники.

  Матраци для дивана Седафлекс

  Принцип розкладки

  Матрац на каркасі знаходиться в складеному стані всередині дивана. Щоб розкласти спальне місце, необхідно зробити наступне:

  1. Зняти м'які елементи сидіння та спинки.
  2. Потягнути за приховану петлю, яка висуне додаткову секцію, заховану в ніші.
  3. Розпрямити сталеві ніжки в поперековому відділі розкладеної поверхні.
  4. Складання відбувається в зворотному порядку.

  Технічні особливості механізму розкладки Іфагрід

  Альтернативою Седафлекс є гостьовий механізм. Він називається Іфагрід і виробляється в Україні за ліцензією компанії Sedac Meral (Бельгія).

  IFAGRID - це пристосування для трансформації в 3 складання. Воно має основу з дерев'яних лат, поліпропіленового тенту й укомплектований матрацом з поролону в чохлі, який розгортається за принципом сувою.

  Технічні особливості механізму Іфагрід

  Основою спального місця служить зварена сітка з прутів діаметром 4 мм з поперечними трубами.

  Каркас механізму вбудовується в основу дивана, а для того, щоб його розкласти, досить прибрати подушки з сидіння і потягнути за верхню частину.

  Інфагрід розкладається в 3 складання та утворює ліжко, яке може бути використане в гостьовій або дитячій кімнатах.

  Витримує навантаження до 150 кг.

  Переваги механізму трансформації дивану Ifagrid:

  • простота розкладки;
  • посилена конструкція;
  • стійкість;
  • не має пластикових сполук.

  Диван з механізмом для гостей доступніший за ціною.

  Переваги та недоліки диванів з розкладним механізмом

  Незаперечна перевага Седафлекс і Іфагрід перед іншими розкладними конструкціями - рівне спальне місце та відсутність стиків в місцях кріплень.

  Але окрім простої трансформації та комфортного місця для сну, конструкції мають ще неочевидні, але важливі переваги для тих, хто поєднує вітальню зі спальнею. 

  Переваги та недоліки диванів з розкладним механізмом

  Компактне розташування пристрою в прихованій ніші дозволяє встановити їх навіть в диванах невеликих розмірів. Це актуально для власників малогабаритних квартир, які змушені використовувати диван в якості ліжка.

  Механізми трансформації диванів,що розкладаються поперек сидіння, не дозволяють розмістити в меблі відділення для постільної білизни. Тому слід передбачити окрему тумбу або шафу для спальних речей.

  Термін служби будь-якого розкладного дивана менше, ніж у монолітного. Але якщо ви власник малометражної квартири, то вибір між двома варіантами очевидний: площа приміщення диктує функціональні особливості меблів.

  До основних недоліків таких механізмів трансформації можна віднести наступні:

  • порівняно висока ціна виробу;
  • необхідність вільного простору перед диваном (воно дорівнює довжині спального місця + 85 см, необхідних для вільного переміщення в темряві).

  Але головне, про що варто пам'ятати: термін служби дивана з механізмом трансформації значно менше, ніж у монолітного.

  Тому, якщо ви робите вибір між ліжком і диваном - зупиніть його на ліжку. І в спальні, і в дитячій кімнаті ортопедичні переваги ліжка від Делавега незаперечні.

  Ліжка мають високі ортопедичні характеристики не тільки матраца, але й каркаса та ідеально підходять для щоденного сну. Вони не вимагають щоденної розкладки і збірки і стають прикрасою будь-якої спальні. Замовляючи ліжко за індивідуальними розмірами, ви самі зможете вибрати його ширину і жорсткість наповнювача. А моделі з підйомним механізмом забезпечать додатковий кейс для зберігання речей.

  Залиште диван для кабінетів, віталень і дитячих кімнат. Він більше підходить для дружніх посиденьок, денного відпочинку і вечірнього кінозалу.

  Який б ви не вибрали трансформер: механізм Іфагрід або механізм Седафлекс, купити в Києві, Одесі, Харкові та інших містах України якісний розкладний диван можна в шоурумах фабрики-ательє Delavega, а також у офіційних дистриб'юторів, контакти яких вказані на нашому сайті.

  Ми працюємо як з індивідуальними замовниками, так і з конструкторськими бюро, які розробляють дизайн-проекти м'яких меблів для будинків, квартир, готелів і офісів.