Термінове виготовлення - від 3 днів ЗАМОВИТИ×

Який матрац краще вибрати: пружинний чи безпружинний?

Який матрац краще вибрати: пружинний чи безпружинний?
 • Переваги пружинних матраців
 • Переваги безпружинних матраців
 • Який матрац кращий?
 • Жорсткий чи м'який матрац?
 • Який спальний матрац краще вибрати дитині
 • Як вибрати спальний матрац у Києві?


 • Основні переваги пружинних матраців

  Основне завдання матраца – забезпечити комфортний сон. Ця умова досягається вдалим поєднанням декількох базових характеристик, якими повинен володіти хороший матрац: пружність, здатність адаптуватися під форму людського тіла, надійність конструкції та довговічність. Всі ці базові характеристики мають пружинні матраци.

  Матраци з пружинами розробляються на основі пружинних блоків (залежних або незалежних), поверх яких йдуть спеціальні настилкові матеріали. У сукупності з пружинами вони представляють спальну поверхню, яка в залежності від різновиду матраца може мати різний рівень висоти або жорсткості.

  • Матраци із незалежних пружинних блоків найбільш точно адаптуються до анатомічних особливостей тіла.
  • Матраци із залежними пружинними блоками (Боннель) забезпечують максимально жорстку підтримку тіла і мають яскраво виражені ортопедичні властивості.
  • У порівнянні з безпружинними матрацами, пружинним блокам потрібна менша кількість матеріалів для забезпечення необхідного рівня підтримки тіла – він досягається за рахунок особлівостей конструкції пружинного блоку.
  • На відміну від матраців із залежним блоком та від безпружинних моделей, пружинні матраци із незалежним блоком надзвічайно чуйні до тиску і водночас стійкі до коливань. За рахунок великої кількості витків незалежних пружин вони забезпечують точкову підтримку тіла.
  • Пружинні матраци, як правило, вищі за безпружинні, що виглядає більш естетично в інтер'єрі спальні.
  • Хоча пружинні матраци зазвичай більш схильні до просідання, ніж безпружинні, в сучасних виробах ця проблема повністю вирішується за рахунок спеціальних євробортів по периметру.

  Основні переваги пружинних матраців

  Докладніше про особливості цього різновиду спальних матраців ви можете прочитати в розділі Пружинні матраци.

  Основні переваги безпружинних матраців

  Безпружинні матраци зазвичай створюються з тих самих матеріалів, які входять до складу пружинних моделей як настилковий шар. Сьогодні такий вид матраців дуже затребуваний як максимально універсальний та комфортний.

  • Безпружинні матраци абсолютно безшумні.
  • У безпружинних матрацах відсутня амортизація як така, вони рівномірно розподіляють вагу людини, що лежить по всій поверхні.
  • Добре вентилюються.
  • Часто включають матеріали з ефектом пам'яті, що «запам'ятовують» анатомічні особливості вашого тіла.
  • Доставляються у рулоні, що полегшує доставку.
  • Вага безпружинних матраців завжди менша, ніж пружинних, що також є їхньою перевагою.

  Основні переваги безпружинних матраців

  Більше інформації про безпружинні матраци ви знайдете в розділі Безпружинні матраци нашого сайту.

  Який матрац кращий?

  Якщо порівнювати пружинний і безпружинний матрац, то перше, що буде відразу помітно - це рівень пружності. Особливості конструкції пружинного блоку такі, що його пружні властивості будуть завжди вище подібної безпружинної моделі. З одного боку, це незаперечний плюс пружинних матраців, хоча пружна постіль може підходити не всім.

  Транспортування безпружинних матраців зручніше, тому що їх можна згорнути в рулон. До того ж пружинні матраци важчі.

  З погляду можливості різного рівня підтримки різних частин тіла, безперечними лідерами є пружинні матраци, в яких можливе впровадження мультизональної технології. Тобто, різні частини матраца будуть різного ступеня жорсткості. Звичайно, схожий ефект досягається і в деяких безпружинних матрацах преміум класу, але в пружинних моделях він більш яскравий.

  Сучасні пружинні матраци з незалежними блоками (наприклад, система Pocket Spring) забезпечують найкращу на сьогоднішній день адаптацію матраців під анатомічні особливості тіла. Досягається це за рахунок принципу ізольованого розташування пружин, а також індивідуального їхнього реагування на навантаження.

  Також у пружинних матрацах нового покоління реалізована технологія пружин різного ступеня пружності. Таким чином, спальний матрац можна поділити на кілька різних зон жорсткості – наприклад, краще підтримувати тулуб та створювати менше навантаження на ноги та руки. Ортопедичний ефект матраца за рахунок цієї технології збільшується приблизно на 15%.

  Хоча пружинні матраци з незалежним блоком, як правило, дорожчі за безпружинні аналоги, ця вартість обґрунтована. Пружинні матраци преміум сегмента служать довше та забезпечують більший комфорт.

  Людям повної комплекції найбільше підійдуть посилені пружинні матраци, а також безпружинні моделі підвищеної жорсткості. Худим людям буде комфортніше спати на безпружинних, більш м'яких матрацах. Унів ерсальним варіантом є пружинні матраци середньої жорсткості - вони підійдуть практично всім покупцям середньої комплекції.

  Який матрац кращий?

  Для вибору відповідного виробу можна скористатися наступною таблицею:

  Вага

    Тип матраца

  До 60 кг 

    Переважно м'які матраци, краще безпружинні

  60-90 кг 

    Матраци середньої жорсткості: пружинні та безпружинні

  Понад 90 кг 

    Жорсткі матраци, переважно пружинні з незалежним блоком


  Жорсткий чи м'який матрац?

  Якщо вам потрібно визначитися, купити жорсткий або м'який матрац, ми рекомендуємо взяти до уваги такі основні критерії:

  • Вік людини, для якої купується цей матрац. Чим людина старша, тим м'якший матрац можна купувати.
  • Вага. М'які моделі підходять при вазі людини до 55 кг, а ось від 60 до 90 вже середньої жорсткості. Дуже жорсткі матраци рекомендовані покупцям із вагою понад 90 кг.
  • Улюблена поза сну. Хоч як це дивно може звучати, але при виборі матраца для ліжка варто врахувати, в якому положенні ви вважаєте за краще спати. Наприклад, якщо ви любите спати на боці, вам більше підійдуть м'які моделі, а якщо на спині - матрац середньої жорсткості. Любителям спати на животі фахівці рекомендують набувати жорстких матраців.
  • Спосіб життя. Спортивним людям буде комфортніше спати на жорсткому матраці, а якщо спорт займає у вашому житті не перше і навіть не друге місце – купуйте м'який матрац.

  Не варто купувати занадто жорсткий або занадто м'який матрац, тому що на першому може бути досить незручно лежати, а другий не зможе надати достатньо підтримки. Найкращим рішенням при виборі жорсткості матраца буде приїхати в салон і полежати на різних моделях. Все-таки вибір цього виробу – питання дуже індивідуальне.

  Який спальний матрац краще вибрати дитині

  При виборі спального матраца для дитини спеціалісти радять звернути увагу на безпружинні моделі. Такі матраци менш схильні до механічних пошкоджень, якщо на них стрибати, також їх жорсткість цілком підходить для дітей.

  Який спальний матрац краще вибрати дитині

  Підліткам краще підійдуть матраци середньої жорсткості (безпружинні або пружинні матраци з незалежним блоком).

  Дорослим людям краще вибирати хороші пружинні матраци преміум класу, тому що вони найточніше підлаштовуються під анатомічні особливості вашого тіла.

  Як вибрати спальний матрац у Києві?

  Тепер ви знаєте, як купити хороший спальний матрац і не помилитись при виборі. Важливо звертати увагу на показники жорсткості та особливості конструкції матраца, а також особисто протестувати виріб у меблевому салоні.

  Добре якщо перед покупкою матраца на ліжко ви проконсультуєтеся з ортопедом, якого виду та жорсткості виріб підійде саме вам. А наші консультанти завжди допоможуть визначитись із вибором моделі.

  Більш детальну інформацію про асортимент спальних матраців, представлених у Delavega, ви можете отримати в розділі Матраци нашого сайту.