Знижка 15% при замовленні на січень Замовити×

Як почистити диван та доглядати за м'якими меблями?

Як почистити диван та доглядати за м'якими меблями?

Кожна людина, купуючи м'які меблі, хоче, щоб вони прослужили їй багато років, і анітрохи не «втратили» в зовнішньому вигляді. На жаль, мало купити дорогі меблі, адже їх вартість гарантує тільки високу якість товарів, а ось за догляд під час експлуатації відповідає вже покупець. Таким чином, щоб ваші м'які меблі тішили вас протягом усього терміну служби, про них необхідно дбайливо піклуватися. В цій статті ми розповімо, як почистити диван та доглядати за оббивкою ваших м'яких меблів.

Загальні правила догляду за м'якими меблями

Догляд за м'якими меблями Delavega (Київ)

М'які меблі присутні в будинку або квартирі кожної людини. Без них про комфорт можна просто забути. Такі недешеві вироби купуються не на рік-два, тому важливо знати, як здійснювати догляд за м'якими меблями в домашніх умовах.

Загальні рекомендації:

 • щотижневе сухе прибирання пилососом;
 • протирання оббивки вологою ганчіркою без засобів побутової хімії, за умови, що оббивка меблів це дозволяє;
 • позбавлення від пилу за допомогою сухої ганчірки з дерев'яних елементів меблів;
 • прибирання в ящиках і коробах для зберігання.

Як почистити диван зі шкіри та 10 правил догляду

Догляд за м'якими меблями зі шкіри Delavega (Київ)


Шкіряні меблі завжди вважались і вважаються ознакою розкоші та респектабельності, але це також дуже стильно, красиво і практично. Якщо за ними правильно доглядати, вони збережуть свій ідеальний зовнішній вигляд багато років, чим, безсумнівно, потішать своїх власників.

10 правил по догляду за меблями з натуральної шкіри:

 1. Під впливом часу та інших факторів верхній шар може втратити привабливість і навіть потріскатися. Щоб цього не сталося, шкіряні меблі старше 5 років рекомендується 1 раз на півроку протирати губкою зі стеариновим мастилом. Такий догляд за шкірою дозволить меблів зберегти блиск і м'якість тривалий час.
 2. Меблі з оббивкою з натуральної шкіри краще розташувати в приміщенні, вологість в якому не перевищує 65-70%.
 3. Не встановлюйте м'які меблі в місцях, де вона буде піддаватися впливу прямих сонячних променів, оббивка зіпсується, і навіть правильний догляд за оббивкою дивана не допоможе.
 4. Не дозволяйте домашнім тваринам дряпати і гризти шкіряну оббивку, адже усунення таких пошкоджень може дуже дорого коштувати або зовсім не підлягати реставрації.
 5. Для підтримки чистоти достатньо протирати шкіру від пилу сухою ганчіркою або вологою для видалення інших забруднень. Також для посилення ефекту можна застосовувати слабкий мильний розчин.
 6. Якщо на оббивці зі шкіри присутні плями, що  складно виводяться (сліди помади, кави, вина, соку і т.п.), їх можна очистити за допомогою губки, злегка змоченої в етиловому спирті.
 7. Якщо до оббивки прилипла жувальна гумка, то перш, ніж відділяти її від матеріалу, потрібно заморозити її льодом (досить декількох кубиків льоду в целофановому пакеті).
 8. Жирні плями зі шкіри легко видалити, попередньо посипавши їх тальком на кілька годин, а потім очистити поверхню за допомогою сухої бавовняної ганчірки.9. Невеликі потертості і часткову втрату кольору можна зафарбувати за допомогою спеціальних засобів для відновлення, які можна придбати в профільних магазинах.10. Незначні подряпини, тріщинки або маленькі дірочки можна заклеїти за допомогою засобу «рідка шкіра».

Важливо! Категорично не допускається під час догляду за диваном з натуральної шкіри застосування агресивної побутової хімії. Зокрема, потрібно виключити засоби, до складу яких входить хлор, скипидар та інші продукти нафтопереробки.

Як чистити диван з тканини

Догляд за м'якими меблями Delavega (Київ)

Щоб тканинна оббивка дивана завжди мала привабливий зовнішній вигляд, досить проводити загальноприйняту щотижневу суху чистку. Але якщо все ж на ній з'явилися забруднення, то скористайтеся наведеними нижче порадами:

 • для чищення використовувати звичайну губку або мочалку;
 • рекомендується видаляти забруднення за допомогою мильного розчину;
 • якщо ви вирішили скористатися спецзасобами для чищення меблів, обов'язково ознайомтеся з інструкцією;
 • ніколи не намагайтеся висушити диванну оббивку механічно - феном, праскою або іншим тепловим приладом. Після всіх маніпуляцій дайте оббивці висохнути природним шляхом.

Тепер ви знаєте, як доглядати за диваном зі шкіри та текстилю, щоб він зберіг свій первозданний вигляд на весь термін експлуатації.