Замовте диван на червень зі знижкою 15% Замовити×

Як оформити спальню: ліжко по фен-шуй і інші корисні поради від дизайнерів

Як оформити спальню: ліжко по фен-шуй і інші корисні поради від дизайнерів

Як правильно поставити ліжко у спальні згідно правил фен-шуй? Дизайнери, психологи, сомнологи, майстри фен-шуй пропонують різні рекомендації на цей рахунок. Тому розмірковуючи, куди поставити ліжко, варто поєднати кілька підходів, вибравши найбільш відповідний для себе варіант.

Чому слід правильно поставити ліжко

Взаємозв'язок між правильним розміщенням ліжка і здоровим сном очевидний. З раціональної точки зору, експерти, які радять, як розташувати ліжко, підбирають підходящу позицію з урахуванням протягів, напрямки яскравого сонячного світла, зручності пересування по кімнаті.

Ліжко Delavega K106. Як правильно поставити ліжко посеред кімнати?

Езотерики радять, як розмістити ліжко, виходячи з правил вільного пересування енергетичних потоків в кімнаті.

В ході численних психологічних досліджень було доведено, що для здорового сну людина повинна не тільки спати на зручному ліжку, але й відчувати почуття безпеки. Тому вибираючи місце для ліжка для дорослих слід враховувати кілька важливих факторів, пов'язаних з розташуванням предмета меблів щодо двері та вікон:

 • достатня віддаленість спального місця від «небезпечних» об'єктів, наприклад, від вікна;
 • двері повинні перебувати в полі зору, щоб вчасно помітити сторонніх, але не навпаки сплячого;
 • спальне місце не повинно бути видно через двері або через вікно.

Правила вибору місця для ліжка

Кілька простих порад допоможуть вибрати найбільш підходяще місце для розміщення ліжка:

 • Ліжко ставлять узголів'ям до стіни без вікон, щоб організувати вільний прохід до спального місця з двох сторін. Особливо це важливо, якщо на ліжку сплять дві людини. При цьому відстань між бічними сторонами ліжка та стіною повинна становити більше 40 см.
 • Стіна, біля якої стоїть ліжко для дорослих або дитяче ліжечко, не повинна виходити на кухню або санвузол.
 • Як поставити ліжко щодо вікна? Воно повинно бути на достатній відстані від вікон, щоб уникнути прямого потрапляння сонячного світла та протягів. Під вікнами зазвичай розташовують батареї опалення, що пересушують повітря, тому чим далі ліжко, тим краще.
 • При наявності в спальні ніші алькова відповідного розміру бажано поставити ліжко туди, створивши ефект затишного «гніздечка».

Сучасні квартири часто обмежені в просторі. Меблі стандартних розмірів не завжди органічно вписуються в інтер'єр, особливо, якщо доводиться вирішувати питання, як поставити два ліжка. Тому фабрика-ательє Delavega пропонує послугу виготовлення меблів на замовлення. Визначившись, як краще поставити ліжко, просто виберіть меблі за індивідуальними параметрами, які ідеально впишуться в кімнату.

Організація простору спальні по фен-шуй

Ідеальна спальня згідно з правилами фен-шуй - це квадратне або прямокутне приміщення, яке не повинно бути перевантажено меблями. Двоспальне ліжко для дорослих, тумбочки та комод - достатній мінімум, який не перешкоджатиме циркуляції енергетичних потоків в приміщенні.

Ліжко Delavega K26. Як поставити ліжко по фен-шуй?

Деякі правила, що вказують, як поставити ліжко по фен-шуй, збігаються зі стандартами, але інші можуть здатися незвичайними:

 • Згідно з канонами, ліжко повинно мати 4 ніжки, підводячись над підлогою, щоб не блокувати вільний перебіг енергетичних потоків під ним.
 • Гострі кути меблів, розташованих поруч, не повинні бути спрямовані в бік сплячого.
 • Стеля над спальним місцем повинна бути рівною, тому не можна ставити ліжко під сходами.
 • З двох сторін від ліжка ставлять тумбочки зі світильниками.
 • Варто уникати темних непровітрюваних кутів.

Фен-шуй також вчить, як ставити ліжко згідно зі сторонами світу. Вважається, що напрямок на схід забезпечує здоров'я, міцний сон і гармонію, на північ - спокій, розвиток інтуїції, осягнення всього, що відбувається.

Зв'язок між стороною світла та відчуттями людини науково не доведений, адже геомагнітні поля впливають на кожну людину індивідуально. Але в рамках експерименту фахівці з фен-шуй прийшли до цікавих висновків. Учасникам було запропоновано спати на великому ліжку, повернувшись головою в будь-яку сторону. Люди, що часто відчувають стреси та втому, поверталися головою на схід, емоційно перезбуджені учасники експерименту - на північ.

Поради дизайнерів по розташуванню ліжка в спальні

Купуючи меблі з відповідним до інтер'єру дизайном, слід відразу вирішити, як поставити ліжко. Більшість сучасних квартир мають невелику площу, тому поряд з дизайном важливо враховувати габарити. Фабрика-ательє Делавега пропонує великий вибір ліжок, які можна замовити за індивідуальними розмірами, тому проблем з розміщенням меблів не виникне. Головне - продумати дизайн інтер'єру до дрібниць і вибрати відповідну модель.

Ліжко Delavega K46. Як поставити ліжко в спальні - поради дизайнерів

Дизайнери вибирають, де поставити ліжко з раціональної точки зору з урахуванням реалій сучасних приміщень. У квадратних кімнатах ліжко ставлять по центральній осі. Прямокутні приміщення зонують, одну частину відводять під спальне місце, а іншу - під журнальний столик, пуф, комод. Якщо у вас однокімнатна квартира, поставити ліжко можна методом «острівного планування», розділивши приміщення на необхідні зони та заповнивши порожнечі.

Розмірковуючи, як поставити ліжко дитини, слід подбати в першу чергу про безпеку малюка. Поруч з ліжком не повинно бути розеток і електричних приладів. Перед тим, як поставити ліжко в дитячій, варто позбутися від полиць, що нависаюсь і також створюють небезпеку для дитини.

Дитяче ліжко Delavega KD38. Як правильно поставити дитяче ліжко?

З огляду на всі правила, поради дизайнерів і рекомендації китайських філософів, як повинне стояти ліжко, не варто забувати про власні відчуття, адже кожна людина індивідуальна. Але твердження, що до дизайну спальні та організації комфортного спального місця слід підійти з усією відповідальністю - не викликає сумнівів.

Якщо ви прийняли рішення оновити інтер'єр спальні, запрошуємо вас ознайомитися з моделями ліжок в нашому шоу-румі або на сайті. Підібравши відповідний варіант, значно простіше визначитися, як правильно поставити ліжко. Ми надаємо можливість замовлення меблів за індивідуальними параметрами, тому можна не хвилюватися, що ліжко не підійде за розмірами. Якщо ж ви не знайшли відповідної моделі, наші дизайнери розроблять для вас індивідуальний проект з урахуванням всіх ваших побажань.