Термінове виготовлення - від 3 днів ЗАМОВИТИ×

Як оформити спальню: ліжко по фен-шуй і інші корисні поради від дизайнерів

Як оформити спальню: ліжко по фен-шуй і інші корисні поради від дизайнерів
 • Яке відношення має ліжко до китайської філософії?
 • Основні правила правильного розташування ліжка в спальні
 • Як правильно поставити ліжко по фен-шуй?
 • Поради дизайнерів по розташуванню ліжка в спальні


 • Яке відношення має ліжко до китайської філософії?

  Взаємозв'язок між розташуванням ліжка та самопочуттям люди помітили давно. Дизайнери інтер'єрів зазвичай дають рекомендації, як поставити ліжко з урахуванням протягів, напрямків сонячних променів, зручності пересування по кімнаті.

  Ліжко Delavega K106. Як правильно поставити ліжко посеред кімнати?

  А даоські практики діляться порадами, як розмістити ліжко в спальні, виходячи з правил вільних потоків енергії в кімнаті. Вони враховують метафізичні принципи створення активної життєвої енергії.

  Згідно з китайською філософією, всі предмети, які знаходяться у вашому домі впливають на людину. Їх колір, фактура і розташування в просторі впливають на те, позитивною або негативною буде ця дія.

  Основні правила правильного розташування ліжка в спальні

  Вибираючи місце, де встановити ліжко для дорослих, враховуйте кілька важливих факторів, пов'язаних з розташуванням спального місця щодо двері та вікон.

  Розслабитися можна лише в стані безпеки.

  Тому запам'ятайте 3 правила:

  • оптимальна віддаленість від вікна повинна бути не менше 0,5 м;
  • ви повинні бачити двері, щоб вчасно помітити сторонніх, однак при цьому важливо, щоб двері не знаходилася навпроти сплячого;
  • сплячу людину не повинно бути видно з вулиці або з коридору.

  Де поставити ліжко? Ергономіка приміщення

  Кілька простих порад допоможуть вибрати найбільш підходяще місце для розміщення вашого ліжка:

  • Найпрактичнішим варіантом можна вважати наступний: ліжко ставлять узголів'ям в упор до стіни без вікон. Це дозволяє організувати вільний прохід з обох сторін. Таке рішення підійде для сімейних пар. Простір від зовнішньої сторони каркаса до стіни повинен бути в цьому випадку не менше 40 см.
  • Стіна, біля якої стоїть ліжко для дорослих або дитяче ліжечко, не повинна виходити на кухню або ж санвузол. Це занадто гучне місце для спокійного сну.

  Як же розташувати ліжко щодо вікна?

  Воно повинно знаходитись на достатній відстані від нього, щоб сонячне світло і протяги не потрапляли на лежачу людину. Крім того, під вікнами зазвичай знаходяться батареї опалення, які помітно пересушують повітря. Відповідно, чим далі ви розташуйте від них ліжко - тим краще для вашого здоров'я.

  Ліжко Delavega K26. Як поставити ліжко по фен-шуй?

  Якщо в кімнаті є альков відповідного розміру, то питання "де поставити ліжко" не виникає. Місце для затишного «гніздечка» вже передбачено плануванням кімнати.

  Як правильно поставити ліжко по фен-шуй?

  Ідеальна спальня згідно з правилами феншуй - це квадратне або прямокутне приміщення з обмеженим набором меблів.

  Двоспальне ліжко для дорослих, тумбочки та комод - достатній мінімум, який не перешкоджатиме циркуляції енергетичних потоків в приміщенні.

  Ліжко Delavega K46. Як поставити ліжко в спальні - поради дизайнерів

  Деякі правила, що вказують, як поставити ліжко по фен-шуй, збігаються зі стандартами, але інші можуть здатися незвичайними:

  1. Згідно з канонами, ліжко повинно мати 4 ніжки, піднімаючись над підлогою, щоб не блокувати вільний перебіг енергетичних потоків під нею.
  2. Гострі кути меблів, розташованих поруч, не повинні бути спрямовані в бік сплячого.
  3. Стеля над спальним місцем повинна бути рівною, тому не можна ставити ліжко під сходами.
  4. З двох сторін від ліжка ставлять тумбочки зі світильниками.
  5. Варто уникати темних непровітрюваних кутів.

  Фен-шуй також вчить, як ставити ліжко по сторонах світу. Вважається, що напрямок на схід забезпечує здоров'я, міцний сон і гармонію, на північ - спокій, розвиток інтуїції, осягнення того, що відбувається.

  Зв'язок між сторонами світла та відчуттями людини науково не доведений, адже магнітні поля впливають на кожну людину індивідуально.

  Але майстри фен-шуй звернули увагу, що люди, що знаходяться в стресі, повертаються уві сні головою на схід, а емоційно перезбуджені - на північ.

  Поради дизайнерів по розташуванню ліжка в спальні

  Купуючи меблі з відповідним під інтер'єр дизайном, слід відразу вирішити, як поставити ліжко. Більшість сучасних квартир мають невелику площу, тому поряд з дизайном важливо враховувати габарити.

  Фабрика-ательє Delavega пропонує великий вибір ліжок, які можна замовити за індивідуальними розмірами, тому проблем з розміщенням меблів не виникне. Головне - продумати дизайн інтер'єру до дрібниць і вибрати відповідну модель.

  Дизайнери вибирають, де поставити ліжко з раціональної точки зору з урахуванням реалій сучасних приміщень.

  У квадратних кімнатах ліжко ставлять по центральній осі. Прямокутні приміщення зонують, одну частину відводять під спальне місце, а іншу - під журнальний столик, пуф, комод.

  Якщо у вас однокімнатна квартира, використовуйте метод «острівного планування», розділивши приміщення на необхідні зони та заповнивши порожнечі.

  Розмірковуючи, де поставити дитяче ліжко, слід подбати про безпеку малюка:

  Дитяче ліжко Delavega KD38. Як правильно поставити дитяче ліжко?

  • Поряд не повинно бути розеток і електричних приладів.
  • Перед тим, як поставити ліжко в дитячій, позбудьтеся від полиць, що нависають.
  • Не вішайте освітлювальні прилади над дитячою постіллю.

  З огляду на всі правила, поради дизайнерів і рекомендації китайських філософів, як повинне стояти ліжко, не варто забувати про власні відчуття, адже всі ми індивідуальні.

  Якщо ви прийняли рішення оновити інтер'єр спальні, запрошуємо вас ознайомитися з моделями ліжок в нашому шоу-румі або на сайті. Підібравши відповідний варіант, значно простіше визначитися, як правильно поставити ліжко.