Як доглядати за шкіряними меблями - рекомендації спеціалістів | Фабрика-ательє DELAVEGA

Як доглядати за шкіряними меблями?

Як доглядати за шкіряними меблями?
  • Невеликий екскурс в історію
  • Як зберегти зовнішній вигляд оббивки
  • Як почистити диван зі шкіри та 10 правил догляду
  • Переваги шкіряних меблів від DELAVEGA



  • Дивани, пуфи і крісла не втратять представницький вигляд, якщо їх власники знають особливості догляду за шкіряними меблями.

    Невеликий екскурс в історію

    Шкіряний диван Delavega


    Шкіряний диван не завжди був предметом розкоші. У Версальському палаці Людовика XIV, де вперше з'явилася м'яка лава зі спинкою і 4 парами ніжок, меблі обшивали китайським шовком або гобеленовим полотном ручного вироблення. "Король-сонце" вважав, що саме така оббивка гідна його фавориток.

    А в цей час власники паризьких шинків покривали табурети кінськими або коров'ячими шкірами, щоб шпаги мушкетерів не чіплялися за краї меблів.

    Ця традиція зберігалася аж до 1848 року, коли в Англії законодавець мод і прихильник Вольтера, граф Філіп Стенхоуп Честерфилд, замовив лондонському меблевому майстрові чудернацький диван.

    Це була низька м'яка лава, повністю обшита шкірою теляти, яка кріпилася до сидіння декоративними гудзиками. Каркас дивана пом'якшув кінський волос. Лава мала м'які валики з боків і низьку закруглену спинку, які були простьобані каретним стягуванням, щоб наповнювач не збивався.

    Вже в 1860 році "Честер" начал свій переможний хід по світу. З цього часу він став схожий на сучасну модель.

    Шкіряні дивани прикрашали салони французьких вельмож і американських бізнесменів. Їх можна було зустріти в закритих англійських клубах і приймальнях відомих адвокатів.

    Навіть зараз любителі антикваріату вважають доречнимі віддати 15-20 тис. євро за англійський раритет віком в 150 років. На онлайн-аукціоні ebay ціна за відновлений Viceroy Chesterfield коливається від 9 до 12 тис. дол.

    Як зберегти зовнішній вигляд оббивки

    Доглядати за чорним або рудим шкіряним диваном не складно і це не вимагає великих фінансових вкладень, адже якісний матеріал не боїться вологи та бруду.

    Догляд за чорним шкіряним диваном

    На відміну від текстильної оббивки, шкіра не вбирає запахи і не боїться жирних плям. Основними ворогами для неї є пил, кігті тварин і гарячі напої. Якщо ви зможете позбутися  звички пити каву і глінтвейн лежачи та триматимете домашніх вихованців чимдалі, то статусні меблі прослужать вам не одне десятиріччя.

    Як почистити диван зі шкіри та 10 правил догляду

    Шкіряні меблі завжди вважались і вважаються ознакою розкоші та респектабельності, але це також дуже стильно, красиво і практично. Якщо за ними правильно доглядати, вони збережуть свій ідеальний зовнішній вигляд багато років, чим, безсумнівно, потішать своїх власників.

    10 правил по догляду за меблями з натуральної шкіри:

    1. Під впливом часу та інших факторів верхній шар може втратити привабливість і навіть потріскатися. Щоб цього не сталося, шкіряні меблі старше 5 років рекомендується 1 раз на півроку протирати губкою зі стеариновим мастилом. Такий догляд за шкірою дозволить меблів зберегти блиск і м'якість тривалий час.
    2. Меблі з оббивкою з натуральної шкіри краще розташувати в приміщенні, вологість в якому не перевищує 65-70%.
    3. Не встановлюйте м'які меблі в місцях, де вона буде піддаватися впливу прямих сонячних променів, оббивка зіпсується, і навіть правильний догляд за оббивкою дивана не допоможе.
    4. Не дозволяйте домашнім тваринам дряпати і гризти шкіряну оббивку, адже усунення таких пошкоджень може дуже дорого коштувати або зовсім не підлягати реставрації.
    5. Для підтримки чистоти достатньо протирати шкіру від пилу сухою ганчіркою або вологою для видалення інших забруднень. Також для посилення ефекту можна застосовувати слабкий мильний розчин.
    6. Якщо на оббивці зі шкіри присутні плями, що  складно виводяться (сліди помади, кави, вина, соку і т.п.), їх можна очистити за допомогою губки, злегка змоченої в етиловому спирті.
    7. Якщо до оббивки прилипла жувальна гумка, то перш, ніж відділяти її від матеріалу, потрібно заморозити її льодом (досить декількох кубиків льоду в целофановому пакеті).
    8. Жирні плями зі шкіри легко видалити, попередньо посипавши їх тальком на кілька годин, а потім очистити поверхню за допомогою сухої бавовняної ганчірки.9. Невеликі потертості і часткову втрату кольору можна зафарбувати за допомогою спеціальних засобів для відновлення, які можна придбати в профільних магазинах.10. Незначні подряпини, тріщинки або маленькі дірочки можна заклеїти за допомогою засобу «рідка шкіра».
    9. Невеликі потертості та часткову втрату кольору можна зафарбувати за допомогою спеціальних засобів для відновлення, які можна придбати у профільних магазинах.
    10. Незначні подряпини, тріщини або маленькі дірочки можна заклеїти за допомогою засобу рідка шкіра. Важливо! Категорично не допускається під час догляду за диваном із натуральної шкіри застосування агресивної побутової хімії. Потрібно виключити кошти, до складу яких входить хлор, скипидар та інші продукти нафтопереробки.

    Важливо! Категорично не допускається під час догляду за диваном з натуральної шкіри застосування агресивної побутової хімії. Зокрема, потрібно виключити засоби, до складу яких входить хлор, скипидар та інші продукти нафтопереробки.

    Догляд за білим шкіряним диваном вимагає більших зусиль. Це пов'язано з тим, що цей матеріал легко забарвлюється в інші кольори. На ньому можуть залишати сліди сині джинси, червоне вино та зелена трава.

    Для того, щоб вивести застарілі плями, знадобляться професійні засоби.

    Догляд за кольоровим шкіряним диваном

    Але якщо поквапитися, то можуть допомогти вологі серветки для рук або господарське мило. Після цього поверхню треба протерти гліцерином.

    Для виведення плям застосовуються:

    • нашатир, тальк або хлібний м'якиш - від крапель жиру;
    • перекис водню - від крові;
    • скотч - від слідів кулькової ручки та маркера;
    • молоко - для брудних швів;
    • лимонний сік - для пожовклих ділянок поверхні.

    Якщо ж світлий диван був залитий вином або зеленкою, а швидкої реакції з боку власників не було, то без послуг клінінгової компанії не обійтися. Майстри володіють методом делікатної хімчистки і захисту дорогих меблів від агресивних чинників довкілля.

    Эко-шкіру, на відміну від натуральної, неможливо відчистити підручними засобами. Для догляду за нею потрібні професійні препарати та засоби для фарбування.

    Як доглядати за меблями зі шкіри?

    Порада: Перед обробкою забрудненої ділянки нанесіть засіб на задню частину спинки і подивіться, як відреагує матеріал.

    Догляд за шкірою Futura

    Дизайнери ательє DELAVEGA пропонують для оббивки дивана натуральну шкіру італійського виробника Futura. Лінійка продукції налічує 36 фактур: від щільної анилиновой до лакової.
    Заводи компанії пропонують матеріали для взуттєвої, меблевої, галантерейної промисловості.

    Шкіра Futura відрізняється зносостійкістю, тому вона використовується в автомобиле- і літакобудуванні.

    Тому ви можете замовити м'які меблі, які ідеально підходять для будь-якого інтер'єру. Залежно від вибраного стилю, ви можете вибрати оббивку бархатистої або глянсової текстури.

    Futura підійде і для шкіряного кутового дивана,і для робочого місця керівника.

    Догляд за шкіряним диваном або кріслом

    Догляд за шкіряним диваном або кріслом Futura можливий за допомогою засобів італійської ТМ “Alberty Angelo”. Ця компанія вже 30 років працює на ринку хімчистки і реставрації меблевих матеріалів і є партнером Futura в області чистячих і фарбуючих засобів. Гелі, очисники і спреї "Альберто Анжело" відмінно справляються з мікро-тріщинами, потертостями і складними забрудненнями.

    Для щомісячної обробки меблів радимо крем-кондиціонер "Grass Leather Cleaner". Він містить гліцерин, кокосову олію, УФ-захист і натуральний віск. Цей засіб швидко вбирається, не залишаючи плям.

    Але при цьому важливо пам'ятати, що засоби для чищення шкіри не підходять для замші та нубука. Застосовуючи їх не за призначенням, ви ризикуєте зіпсувати зовнішній вигляд виробу безповоротньо.

    Як доглядати за світлим шкіряним диваном?

    Порада: Правильний догляд за меблями зі шкіри виключає застосування спиртових розчинів вище 25%, хлорвмісних речовин та ацетону. Дбайте про оббивку меблів, як про своє обличчя, і дотримуйтеся 3 правил: очищення, пом'якшення і захист.

    Переваги шкіряних меблів від DELAVEGA

    Моделі, які виготовляють майстри нашої фабрики, мають каркаси з природного буку. Поєднання висококласної італійської шкіри, натурального дерева та якісних наповнювачів гарантують покупцям, що меблі служитимуть не лише їм, але навіть їх онукам.

    Познайомитися з асортиментом шкіри і замовити модель за індивідуальними розмірами можна в представництвах Delavega в Києві, Одесі, Харкові та інших містах України.