Термінове виготовлення - від 3 днів ЗАМОВИТИ×

Як правильно вибрати тканину для оббивки меблів

Як правильно вибрати тканину для оббивки меблів

Головне - це дизайн. Навіть якщо ви вирішили замовити диван з найдорожчим каркасом з натурального дерева та якісним шведським кріпленням це не може зробити меблі красивими, якщо їх покриває недостатньо презентабельна оббивка.

Поради як вибрати текстиль для оббивки та на які якості потрібно звертати увагу, дають фахівці фабрики-ательє м'яких меблів Delavega.

Види меблевих тканин

Кращі дизайнери меблів добре обізнані про важливу роль текстилю, що використовується у виробництві. Саме його тип визначає, як буде виглядати інтер'єр вітальні або спальні. Ось чому варто вибирати матеріали, які точно відповідають вашим потребам.

Однак знайти такі рішення непросто, а орієнтуватися тільки на ціну та колір - недалекоглядно.

Види меблевих тканин

У шоу-румах компанії Delavega вам на допомогу прийдуть професійні консультанти. Завдяки багаторічному досвіду роботи в галузі та спілкуванню з тисячами клієнтів, вони безпомилково порекомендують вам тканину для м'яких меблів, яка задовольнить ваші бажання.

Залежно від стилістики оформлення приміщення, ви можете вибрати:

  • м'який спокійний велюр;
  • зносостійкий шенілл (синель);
  • рельєфний жаккард;
  • універсальну рогожку;
  • натуральну шкіру;
  • недорогу екокожу;
  • легкий нетканий флок;
  • благородний кашемір.

Яскравий незвичайний принт, складна фактура, щільність та інші деталі будуть використовуватися, щоб додати закінченість образу вашої кімнати.

Тканини для перетяжки дивана, крісла або ліжка відрізняються технологією створення, складом і призначенням.

Велюр

Це важка тканина з коротким ворсом, яка виготовляється шляхом переплетення 5 ниток. 4 з них, натуральні, утворюють основу, а п'ята, синтетична, - ворс. З французької мови назва матеріалу перекладається як "волохатий". Дійсно, за своїм зовнішнім виглядом він нагадує оксамит.
Хоча сучасна велюрова тканина проходить додаткову обробку для підвищення зносостійкості й еластичності, цей матеріал відносять до розряду делікатних, тому що він погано переносить часті хімчистки. Але велюр славиться високими естетичними показниками: ворс має красивий відлив, який змінює відтінок залежно від освітлення, та допускає можливість тиснення на ньому. А за допомогою сублімації на нього можна нанести будь-який малюнок.

Оббивка для меблів велюр

Тому ми рекомендуємо нашим замовникам використовувати таку оббивку для узголів'я ліжка, яке не піддається жорстким експлуатаційним навантаженням. У спальні велюр виглядає аристократично та затишно водночас.

Жаккард

До складу цього безворсового полотна входять поліестер, бавовна (або шерсть) і акрил. Жаккард практичний, довговічний, невибагливий. Він має складну структуру плетіння та використовується майстрами меблевої справи вже більше 200 років.

Свою назву матеріал отримав від імені винахідника ткацького верстата, на якому його вперше виготовили в 1802 р. Жозеф Марі Жаккард представив суспільству нову тканину, де порядок візерунків був запрограмований за допомогою спеціальної перфокарти.

Перевага полотна - висока зносостійкість і здатність втілювати принт будь-якої складності. Він має однаковий малюнок на лицьовій і виворітній сторонах, легко очищається пилососом, тому з успіхом застосовується для оббивки ліжок і матраців.

Тонкий оброблений жаккард називають скотчгардом. У його виробництві застосовується жиро-і водовідштовхувальне просочення, яке "запечатує" кожне волокно в непроникаючий кокон. Scotchgard за рівнем своєї зносостійкості дорівнюється до тефлону, отже може бути використаний для оббивки стільців в ресторанах і залах очікування громадських місць.

Шенілл

Відноситься до групи жакардових тканин за способом свого виготовлення. Він робиться по технологіі "кручена свічка", яка полягає в тому, що між двома закрученими спіраллю нитками в певному порядку вплітаються ворсинки. Тому матеріал має оксамитовий відлив і різну по щільності структуру.

Шенілл відрізняється стійкістю до розтягування та усадок. Може бути виконаний з натуральних і синтетичних волокон.

Тканина приємна на дотик, стійка до тертя, а після обробки набуває водо- і пиловідштовхуючі властивості.

Дизайнери фабрики Delavega рекомендують використовувати шенілл для перетяжки диванів та крісел.

Флок

Слово "flock" перекладається з англійської як "клаптик" або "пушинка". І одне, і друге значення передають особливість цього оригінального нетканого полотна. Воно виготовляється шляхом нанесення на клейку матерчату основу щільної аплікації зі шматочків синтетичних волокон з подальшим закріпленням їх спеціальним складом для однорідності.

Вперше флок з'явився в середньовічному Китаї. Ткачі наклеювали на полотно, просочене липким розчином, клаптики вовни тварин або волокна бавовнику та отримували після просушування легку, утеплену тканину.

Флок легко забарвлюється в будь-який колір, а після просочення стає стійким до ультрафіолету та вологи. Залежно від сировини буває сумішевим, віскозним, поліамідним або ацетатним.

Це прекрасна тканина для дивана, яка не боїться вологи та кігтів тварин.

Рогожка

Рогожка - універсальний матеріал для декорування інтер'єру. Характерний малюнок полотна, що нагадує мішковину, виходить за рахунок потрійного парного переплетення волокон з вовни, льону або акрилу. Додавання поліестеру або поліпропілену робить матеріал стійким до зминання та усадки. Кольоростійкість після фарбування оцінюється на 5/5. Тобто оббивка з рогожки не вигорить, не змінить колір після хімчистки та не сяде після обробки парогенератором. Вона не вимагає для прибирання спеціальних хімічних засобів. Щільність рогожки становить 190 г/м².

Тобто ми сміливо стверджуємо, що це полотно можна використовувати для будь-яких м'яких меблів в будинку, де немає домашніх тварин.

Рогожка для оббивки м'яких меблів

Порада: в середньому на крісло йде 3-5 м меблевої тканини, на диван від 12 до 18 м, а деякі кутові моделі потребують більше 25 м полотна.

Тканина для оббивки першою приймає на себе експлуатаційне навантаження, тому процес вибору необхідно починати, виходячи з функціоналу виробу.

Для різних предметів обстановки вона буде відрізнятися.

Яка тканина найкраща для оббивки дивана?

Вибір тканини для оббивки дивана - завдання не з простих, адже сьогодні на ринку представлені сотні та навіть тисячі варіантів тканин різних кольорів, фактур та якості.

Орієнтуватися тільки на забарвлення і вартість нерозумно, адже склад і технологія виробництва матеріалу відіграють важливішу роль у процесі експлуатації. Тому вибір оббивної тканини для диванів експерти фабрики Delavega рекомендують починати з вивчення пропозицій від відомих виробників з урахуванням характеристик матеріалів.

Тканина для меблів

«Лише буржуа купують меблі; справжні аристократи успадковують меблі», - саме так кажуть англійці, справжні представники аристократичного суспільства. Справді, якщо підібрати зручний диван із якісною оббивкою, він прослужить не одному поколінню. І єдиною причиною його заміни буде не об'єктивна необхідність позбутися зношеного предмета меблів, а банальне бажання оновити інтер'єр.

Меблевий текстиль для диванів класифікують за співвідношенням штучних та натуральних ниток, наявності або відсутності синтетичних волокон.

Щоб вирішити, яка оббивна тканина краща і практична в кожному конкретному випадку, виділимо головні критерії для порівняння варіантів:

  • Щільність матеріалу – одна з основних характеристик, яка не повинна бути меншою за 200 г/м.
  • Кольоростійкість – показник, що характеризує стійкість матерії до вигоряння під впливом сонячних променів. Мінімальний поріг – 4 одиниці.
  • Пілінгування вказує на стійкість матеріалу до скочування ворсу.
  • Наявність просочення, необхідного для надання полотну водовідштовхувальних та вогнестійких властивостей.
  • Міцність – стійкість тканини до стирання, яка розраховується за тестом Мартіндейла та визначається кількістю циклів тертя:

                   1. до 15000 циклів тертя – декоративні тканини;

                   2. 20000-30000 циклів – тканини для оббивки домашніх меблів;

                   3. вище 30000 циклів - матеріали для оббивки офісних меблів.

  • Екологічність та гіпоалергенність матеріалу.

Тканини для диванів фабрики-ательє DELAVEGA

Тканини для диванів Delavega

Українська фабрика м'яких меблів DELAVEGA використовує лише високоякісні тканини для оббивки м'яких меблів від відомих європейських виробників із Франції, Італії, Англії, Польщі та інших країн. Це дозволяє гарантувати преміум якість вироблених меблів, які збережуть свій привабливий вигляд протягом усього терміну експлуатації. Пропонуємо докладніше ознайомитися з асортиментом тканин зараз, щоб при покупці у вас вже не було жодних сумнівів у правильності вибору.

Тканина Italvelutti

Тканини для оббивки диванів від італійської фабрики Italvelutti за своїми експлуатаційними характеристиками не мають рівних. Компанія, заснована в 1962 році, володіє власною науково-дослідною лабораторією, приділяє велику увагу вдосконаленню технологічних процесів та модним трендам.

У процесі виробництва використовуються власні технологічні розробки:

  1. Система Zero Spot System, застосована в колекціях мікрофібри Ballon, PERSEMPRA, демонструє винятковий захист від плям та забруднень.
  2. Технологія Zero Spot, що надає підвищеної стійкості, використовується в матеріалах для оббивки комерційних меблів.
  3. Система захисту від спалаху при контакті з сигаретою.

Завдяки досягненням власної лабораторії тканини Italvelutti поєднують у собі всі експлуатаційні переваги, якими повинен мати якісний матеріал. Але компанія приділяє однаково багато уваги як якості, а й дизайну. Тому щороку Italvelutti презентує нові колекції, в яких успішно втілені останні тренди в дизайні інтер'єрів. В асортименті представлені однотонні тканини, так і матерія з оригінальними геометричними візерунками, тканини «хамелеон».

Італійські тканини Italvelutti виділяються оптимальним поєднанням простоти у догляді, чудової якості та вигідних цін. Колекції італійської фабрики включають матеріали з натуральних, синтетичних та змішаних волокон на будь-який смак із широкою палітрою відтінків та забарвлень, тому ми впевнені, що ви знайдете варіант на свій смак.

Тканина Fargotex

Тканини для оббивки м'яких меблів Delavega

Fargotex – фабрика, що виробляє тканину преміум-класу, заснована у 1999 році у місті Ломжа, Польща. Виробник піклується не тільки про привабливий дизайн, а й про довговічність, зносостійкість та зручність в експлуатації. На дивані, оббивка для якого виконана з тканини Fargotex, ви зможете спокійно пити каву та насолоджуватися улюбленими десертами.

Завдяки технології Water Repellent гідрофобна тканина не вбирає рідину. Краплі з поверхні легко видалити звичайним паперовим рушником, чи то вино чи чай. Використання технології Magic Home забезпечує можливість легкого очищення забрудненої поверхні за допомогою звичайної води та вологої губки без пошкодження структури матеріалу. Використання власних інноваційних розробок дозволяє привести тканини Fargotex у повну відповідність сучасним стандартам комфорту та естетики.

В асортименті Fargotex є різні варіанти: трикотаж, вельвет, флок, екокожа, синель. Виробник пропонує понад стійкі тканини з колекції Sofia, що витримують до 100 тисяч циклів за Мартіндейлом. Серед широкого вибору тканин Fargotex, виконаних у різних кольорах та фактурах, ви легко знайдете варіант, який гармонійно впишеться у ваш стиль інтер'єру.

Тканина Futura

Символом розкоші та престижу завжди виступала натуральна шкіра, представлена ​​в колекціях італійської фабрики FUTURA. Оббивка для меблів зі шкіри FUTURA поєднує в собі елегантність та стиль, втілений в ідеальній фактурі та вищій якості шкіряного ремесла Італії. На даний момент при виробництві меблів DELAVEGA ми використовуємо понад 400 відтінків та 36 фактур. Це дозволяє виготовити унікальний і купити диван у Києві зі шкіри під будь-який тип інтер'єру.

Вибираючи тканину для меблів, потрібно враховувати наступні характеристики:

  1. Стійкість до стирання ворсу, яка розраховується за методом Мартиндейла, прийнятому в Європі. Тестоване полотно розташовується в камері, де валик з дрібним наждачним папіром під навантаженням протирає на ньому доріжку у вигляді цифри "8" до появи діри. Мінімальний показник для дивана - 20 000 циклів. Рогожка, наприклад, має показник зносостійкості 45 000.
  2. Кольоростійкість. Це ступінь опору фарбувальних засобів до вицвітання під дією прямих сонячних променів. Тестоване полотно піддається потужному УФ-випромінюванню протягом 240 годин. Чим більше колір наближається до сірої палітри після завершення тесту, тим нижче показник кольоростійкості. Для штор і гардин він не повинен бути нижче 5 за п'ятибальною системою. Для диванів і крісел оптимальним вважається рівень 3/5, якщо меблі не планується розмістити в кімнаті з відкритими панорамними вікнами на південну сторону.
  3. Поверхнева щільність. Вона розраховується в г/м² та залежить від кількості ниток основи й утка на 10 см². Від цього показника залежить міцність тканини та її стійкість до подряпин. Низьку щільність (150 г/м²) має рогожка, тому вона не підійде для квартири, в якій є домашні тварини. В цьому випадку потрібно звернутися до текстилю з щільністю від 250 г/м². Такі властивості мають штучна замша, флок і мікрофібра.
  4. Еластичність. Це здатність матеріалу розтягуватися та стискатися під впливом температури або вологи. Тканина для чохлів подушок, яку передбачається часто прати, повинна бути стабільною. Це стосується й оббивки дитячих ліжок, які доводиться чистити парогенератором або за допомогою вологої хімчистки.
  5. Піллінгуємість. Це здатність до утворення катишків (пілл) з ворсу на поверхні полотна. Наприклад кашемір або поліестер мають властивість утворювати пілли, тому їх доречно використовувати як тканину для спинки ліжка.

Існує хибна думка, що тільки натуральна шкіра може прослужити довго, тому що вона стійка до забруднення та володіє водовідштовхувальними властивостями.

Насправді це не так.

Текстиль, який використовують майстри фабрики Delavega, має високий рівень зносостійкості, а спеціальні просочення роблять оббивку стійкою до вологи, пилу й УФ-випромінювання. Він мало в чому поступається за своїми характеристиками статусній шкірі. До того ж має важливу перевагу - якісне полотно тримає тепло взимку та не розжарюється влітку.

Шкіряні меблі Delavega

У майстернях Делавега працюють тільки з першокласним матеріалом від перевірених європейських виробників.

Нашими постачальниками та партнерами є:

  • Компанія Fargotex з Польщі, яка вже 20 років працює на ринку меблевих тканин. Оббивні матеріали Фарготекс щорічно проходять сертифікацію по 100 критеріям безпеки та якості. Вони не містять алергенних барвників і важких металів, а всі просочення проходять атестацію на наявність хлорованих фенолів. Тканини для оббивки від Фарготекс витримують до 23 000 циклів по Мартіндейлу і мають знак якості Oeko-Tex.
  • Польський бренд Toptextil, що спеціалізується на продажу тканин для наматрацників і меблевого декору. Працює на ринку з 2004 р. Усі тканини цієї компанії сертифіковані відомими європейськими науково-дослідними інститутами текстилю.
  • Найстаріший італійський виробник Italvelluti SpA, який вийшов на український ринок у 1998 р. Він пропонує 3 напрямки: Italpelle (натуральна шкіра), Italskay (екошкіра), Italvelluti (текстильне полотно) і щороку оновлює колекцію з натуральних і змішаних волокон. Висока якість робить оббивку Italvelluti придатною не тільки для дому, але й для приміщення з високим трафіком.
  • Італійська ТМ Futura. Натуральна шкіра цього виробника виглядає аристократично та статусно. Вона підійде для оббивки м'яких меблів в кабінеті керівника і в холі заміського будинку. Ми пропонуємо оббивку з 36 фактур - від оксамитової і м'якої напіванілінової до крупнозернової з гарячим діагональним тисненням. А наявність в прайсі більше 400 забарвлень дасть можливість виконати заявку практично будь-якого клієнта.

Потреби наших покупців мають першорядне значення. Тому ми докладаємо зусиль, щоб усі меблеві тканини точно відповідали очікуванням кожного нашого замовника. Це, безумовно, пов'язано з нашим індивідуальним підходом до замовлення та нашою готовністю реалізовувати нестандартні ідеї.

Адже ми створюємо меблі, про які мріємо самі.