Диван із розкладним механізмом: особливості конструкції та вибору

Диван із розкладним механізмом: особливості конструкції та вибору

У малогабаритних квартирах диван часто використовується в якості спального місця. І хоча процес щоденної його розкладки та збірки досить обтяжливий, багато хто не бачить альтернативи такому варіанту. Це логічно, тому що диван зі спальним  механізмом не займає багато місця в складеному стані і дає можливість вільного переміщення.

Фабрика- ательє Delavega створила колекцію м'яких меблів, в якій якісний наповнювач і надійний механізм трансформації забезпечують комфортний відпочинок і правильне положення хребта людини.

Надійний механізм трансформації в диванах Delavega

Особливості диванів з механізмом для сну

Існує більше 10 типів розкладки диванів, які мають свої переваги і недоліки.

Ось декілька з них:

 1. Єврокнижка. Іноді його називають "еврософа". Це простий і надійний спосіб, при якому сидіння висувається вперед, а на його місце встановлюється спинка. Але постійне використання такої системи призводить до протирання килимів, вм'ятин на підлозі і подряпин на шпалерах. До того ж поперечний стик часто заважає відпочинку.
 2. Пума. Має той же принцип розкладки, що і єврокнижка. Встановлюється на кутових диванах. До недоліків можна віднести наявність стику в місці з'єднання секцій і значні фізичні зусилля, які потрібно докласти в процесі трансформації.
 3. Дельфін. Друге його назва - "Венеція". Використовується в основному в кутових моделях. Щоб розкласти спальне місце потрібно потягнути за прихований ремінець і витягнути додаткову секцію з-під сидіння. Головна перевага - простота трансформації. До серйозних недоліків відносить перепад по висоті між складовими частинами.
 4. Телескоп. Спальне місце формується з трьох частин: підголівника, спинки і виїжджаючого на роликах сидіння. Така конструкція складна у розкладці та не призначена для частого використання. До того ж вона залишає потертості на килимі і подряпини на підлозі.
 5. Клік-кляк. Така система частіше за все встановлюється на канапі, оскільки обслуговує не стільки нічний сон, скільки денний відпочинок. До її переваг відноситься можливість надати спинці декілька положень під різним кутом. Але вона має істотний недолік. Софу можна встановлювати впритул до стіни, тому що механізм вимагає для розкладки вільного місця. В іншому випадку меблі доведеться весь час відсувати вручну.
 6. Викатний. Надійний механізм для частих трансформацій. Щоб розкласти спальне місце, необхідно потягнути за ремінь, закріплений на сидінні. Передня частина дивана потягне за собою інші секції. До переваг можна віднести широку поверхню без стиків. До недоліків - обмеження по дизайну дивана і низьке розташування спального місця. Сидіти на такому ліжку незручно.
 7. Пантограф або "тік-так". Для розкладки потрібно підняти сидіння, а потім потягнути його на себе. Якщо каркас дивана зроблений з якісної фанери і натурального дерева, то трансформація вимагає фізичної сили. Для дітей і літніх людей це буде складно.
 8. Книжка. Випробувана часом, недорога, але морально і стилістично застаріла конструкція, яку використовували ще в СРСР. Переваги надійної системи перекривають її недоліки: вузьке спальне місце, нерівна поверхня, необхідність вільного простору від стіни до спинки.

Меблева фабрика Делавега використовує у виготовленні м'яких меблів системи, які розгортаються поперек сидіння як розкладачка.

Механізми трансформації для дивана Delavega

В диванах Делавега встановлюються ліцензовані в Бельгії диванні механізми, які відрізняються довговічністю і підвищеною надійністю.

В диванах Делавега встановлюються ліцензовані в Бельгії диванні механізми

Це системи-розкладачки для щоденного використання. Вони разгортаються вперед і тому вимагають вільного простору перед диваном.

Механізм Sedaflex Luka

Виробником пристрою Sedaflex Luka є італійська компанія FRATELLI RANUCCI.

Механізм Sedaflex

Розкладачка прекрасно функціонує як в кутових, так і прямих диванах і дозволяє навіть з компактної софи зробити широке ложе.

Такий диванний механізм нерідко називають "американська розкладачка".

Переваги Sedaflex:

 • простота трансформації;
 • невелика вага;
 • відсутність швів в місцях з'єднань;
 • довговічність.

Механізм складається з двох частин і розбирається в два складання.

Гостьовий механізм

Система INFAGRID виготовляється в Україні по франко-бельгійській ліцензії Sedac Meral і є похідною від механізму "Міксотойл".

Гостьовий механізм

Назва "гостьовий" механізм отримав тому, що в повноцінне двоспальне ліжко його розкласти не можна. 

Sedaflex і Infagrid можуть бути вбудовані в дивани Delavega. Перший з них практичніше, другий - більш витончений і не впливає на дизайн предмета.

Зверніть увагу, що в картці-калькуляторі, яку ви заповнюєте для замовлення меблів, є пункт, в якому вказана можливість установки системи в різні моделі.

Недоліки розкладних спальних місць

Механізми трансформації диванів,що розкладаються поперек сидіння, не дозволяють розмістити в меблі відділення для постільної білизни. Тому слід передбачити окрему тумбу або шафу для спальних речей.

Термін служби будь-якого розкладного дивана менше, ніж у монолітного. Але якщо ви власник малометражної квартири, то вибір між двома варіантами очевидний: площа приміщення диктує функціональні особливості меблів.

І хоча розкладний диван є популярним предметом, який є в кожному будинку, ми радимо клієнтам, які мають окрему спальню, для повноцінного нічного відпочинку придбати ліжко.

Ліжка мають високі ортопедичні характеристики не тільки матраца, але й каркаса та ідеально підходять для щоденного сну. Вони не вимагають щоденної розкладки і збірки і стають прикрасою будь-якої спальні.

Замовляючи ліжко за індивідуальними розмірами, ви самі зможете вибрати його ширину і жорсткість наповнювача. А моделі з підйомним механізмом забезпечать додатковий кейс для зберігання речей.

Залиште диван для кабінетів, віталень і дитячих кімнат. Він більше підходить для дружніх посиденьок, денного відпочинку і вечірнього кінозалу.

Але які б м'які меблі ви не вибрали, можете бути впевнені: вони будуть виконані з якісних, безпечних і надійних комплектуючих від європейських виробників.

Адже дизайнери та майстри Delavega вигадують і збирають дивани та ліжка, про які мріють самі.